

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 60 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 2 A |
| Hold Current | 2 A |
| Time to Trip | 14.5 s |
| Trip Current | 4 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 190 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 80 mΩ |
Stock: 389
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30509
Ext.Price$0.30509
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30509 | $0.30509 |
| 10 | $0.27532 | $2.75320 |
| 50 | $0.24845 | $12.42250 |
| 100 | $0.20943 | $20.94300 |
| 500 | $0.17654 | $88.27000 |
| 1000 | $0.16952 | $169.52000 |
| 3000 | $0.16278 | $488.34000 |
| 5000 | $0.15631 | $781.55000 |
